12.05.2017

Прокуратура оскаржила вирок щодо колишнього правоохоронця, який заволодів майже 23 тисячами доларів

Вироком Кобеляцького районного суду Полтавської області визнано винним колишнього заступника начальника відділу управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190 КК України, тобто у замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене в особливо великих розмірах. Вищевказаній особі суд призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, проте за відсутності обставин, які пом’якшують покарання, враховуючи, що обвинувачений вчинив особливо тяжкий злочин та не визнав своєї вини, звільнив останнього від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки. Крім того, незважаючи, що санкція статті за вказаний злочин передбачає обов’язкове покарання у вигляді конфіскації майна, суд безпідставно не застосував дане покарання та скасував накладений арешт на майно обвинуваченого.

«На думку прокуратури області, суд неправильно застосував закон про кримінальну відповідальність: висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, а призначене покарання – тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого. У зв’язку із чим на вказане рішення прокуратура подала апеляційну скаргу», - зазначив заступник прокурора Полтавської області Олександр Баганець.

У суді вищої інстанції прокуратура проситиме для підсудного 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, колишнього заступника начальника відділу управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України разом із посередником затримали слідчі обласної прокуратури спільно з працівниками СБУ в області в лютому минулого року. Зазначений громадян отримав від директора сільськогосподарського підприємства 22 тис. 750 доларів США (за курсом НБУ – 578 тис. 950 грн.) за вирішення питання про не реєстрацію заяви щодо останнього в журналі єдиного обліку, не направлення її за належністю до органу досудового розслідування та не проведення обшуків в адміністративному приміщенні підприємства. Хоча повноважень про прийняття таких рішень правоохоронець не мав.

Матеріали стосовно посередника, яким виявився один із приватних підприємців Кобеляцького району, під час досудового розслідування були виділені в окреме провадження. Вироком Кобеляцького районного суду від  4 липня 2016 року його засуджено за ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 369 КК України (підбурювання шляхом умовляння до надання службовій особі неправомірної вигоди) та за угодою про визнання винуватості призначено покарання – штраф у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить понад 10 тис. грн. 

кількість переглядів: 1109