12.05.2017

За позовом прокуратури суд визнав незаконним відчуження у приватну власність 2 майнових комплексів Гребінківського елеватора

Господарський суд Полтавської області повністю задовольнив вимоги прокуратури Полтавщини, визнавши незаконним відчуження у приватну власність 2 майнових комплексів філії Публічного акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України" "Гребінківський елеватор" загальною площею майже 19 тис. кв. м. Про це повідомила прокурор відділу представництва інтересів громадянина або держави в суді та при виконанні судових рішень прокуратури Полтавської області Алла Вороненко.

У 2012 році виконавчий комітет Гребінківської міської ради своїм рішенням надав у приватну власність філії ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" нежитлові будівлі та споруди місцевого елеватора (силкорпуси, автомобільні вагові, лабораторії, зерносклади тощо) та видав 2 свідоцтва про право приватної власності на це нерухоме майно. Як результат, хлібоприймальне підприємство перейшло у власність приватної структури. При цьому зміна форми власності відбулася без правових на це підстав.

«Обґрунтовуючи позовні вимоги, прокуратура посилалася на те, що оспорюване рішення та свідоцтво про право власності видані за відсутності документів, що підтверджують зміну форми власності зазначеного майнового комплексу з державної на приватну. Адже відповідно до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" від 07.07.1999 року Гребінківський елеватор не підлягає приватизації, а у "Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані", зазначене підприємство відсутнє. Таким чином, майно вказаного підприємства не могло бути приватизоване або корпоратизоване чи включене до статутного фонду», - розповіла прокурор.

 

 

кількість переглядів: 2555