11.10.2018

За підтримання державного обвинувачення прокуратурою Полтавської області двох молодиків засуджено за вчинення наруги над пам’ятним знаком учасників бойових дій в Афганістані та пошкодження 11 автомобілів

Установлено, що в травні поточного року 18-річний хлопець у м. Горішні Плавні з хуліганських мотивів, підпалив вінки, які знаходились поруч з меморіалом братської могили, пам’ятника, спорудженого в пам'ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни та в честь воїнів-інтернаціоналістів, чим осквернив та зруйнував «Братську могилу радянських воїнів, пам’ятний знак учасникам бойових дій в Афганістані».

 

У подальшому, зловмисник разом із товаришем за допомогою дерев’яних палок та інших предметів умисно пошкодили 11 автомобілів, чим спричинили збитки потерпілим на суму понад 30 тисяч гривень.

 

 

Прокуратурою Полтавської області доведено вину зловмисників у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 296 (грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, вчинене групою осіб) КК України,  ч. 3 ст. 297 (осквернення або руйнування братської могили, пам’ятника, спорудженого в пам'ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни та в честь воїнів-інтернаціоналістів) КК України.

 

За принципової та наполегливої позиції прокуратури одному із зловмисників призначено покарання у виді 4 років 6 місяців обмеження волі, а другому –  3 роки обмеження волі.

 

Окрім цього, засуджені повинні відшкодувати збитки потерпілим.

 

Прес-служба

прокуратури Полтавської області

 

кількість переглядів: 426