12.04.2019

Прокуратура Полтавської області в інтересах держави вимагає скасування розпорядження Решетилівської РДА та повернення з незаконного користування земельних ділянок лісового фонду вартість яких майже 400 тис. грн.

Установлено, що в 2012 році  Решетилівською райдержадміністрацєю прийнято розпорядження, якими передано у приватну власність двом фізичним особам земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. На виконання розпоряджень видано державні акти на право приватної власності на земельні ділянки.

Зібраними матеріалами підтверджено, що зазначені ділянки відносяться до земель лісогосподарського призначення і їх передача у власність відбулася з порушенням ст.19,20,56,57,118 Земельного кодексу України, ст. 12,57 Лісового кодексу України.

Зокрема, Решетилівська районна державна адміністрація всупереч законодавчо визначеного порядку, з перевищенням наданих повноважень, надала земельні ділянки попередньою вартістю майже 400 тис. грн. лісогосподарського призначення у власність для ведення особистого селянського господарства без зміни цільового призначення, відповідних погоджень, розроблення проекту землеустрою та проходження ним обов’язкової експертизи землевпорядної документації.

З метою усунення виявлених порушень, прокуратурою Полтавської області на захист інтересів держави направлено до суду два позови про скасування розпоряджень Решетилівської районної державної адміністрації, визнання недійсними державних актів на право приватної власності та витребування земельних ділянок з незаконного користування.

 

Прес-служба
прокуратури Полтавської області
кількість переглядів: 259