29.07.2020

Ексначальниця поштового відділення, обвинувачена у привласненні майже 80 тис грн, постане перед судом

Кременчуцька місцева прокуратура затвердила і направила до суду для розгляду по суті обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно колишньої начальниці одного з відділень поштового зв`язку Полтавської дирекції АТ «Укрпошта». Вона обвинувачується у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно, та внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. ч. 2, 3 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України).

Нагадаємо, жінка, будучи матеріально відповідальною особою, привласнила майже 21 тис. грн, які перебували у розпорядженні відділення поштового зв`язку і призначалися для виплат пенсій та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Окрім цього, маючи доступ до грошей, що знаходилися в касі, вона присвоїла понад 58 тис. грн, а в щоденних звітах вказувала про їх наявність. Таким чином упродовж серпня-жовтня 2019 року зловмисниця заволоділа майже 80 тис. грн.

На підставі  п. 2 ч. 1 ст. 41 Кодексу законів про працю України, тобто у зв’язку з втратою довір’я при обслуговуванні матеріальних цінностей, жінку звільнили з роботи. Під час досудового розслідування вона почала відшкодовувати завдані збитки. І наразі ця сума становить майже 45 тис. грн. Тож тепер її долю вирішить Кременчуцький районний суд.  

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Пресслужба прокуратури
Полтавської області
кількість переглядів: 166