Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
23.02.2021

Невиконані ремонтні роботи в приміщенні аеропорту, несплата понад 7 млн грн податків – на Полтавщині судитимуть двох осіб

Полтавською обласною прокуратурою направлено до суду  обвинувальний акт стосовно колишнього директора товариства та головного спеціаліста одного з департаментів Полтавської обласної державної адміністрації. Колишньому директору інкримінують зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права та  службове підроблення, що спричинили тяжкі наслідки, ухилення від сплати податку на додану вартість, що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів в особливо великих розмірах, легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом у великому розмірі (ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 209 КК України). Працівник департаменту обвинувачується у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

За даними слідства, директор, не виконавши у повному обсязі ремонт приміщень аеропорту «Полтава», вніс до акта приймання виконаних будівельних робіт завідомо неправдиві відомості, у свою чергу працівник департаменту не перевірив обсягу проведеного ремонту та прийняв роботи, унаслідок чого товариство незаконно одержало з державного бюджету майже 340 тис. грн.      

З метою ухилення від сплати податків директор у відповідних документах не відобразив результатів господарської діяльності товариства, що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету понад 7 млн грн.

У подальшому директор із коштів, отриманих у результаті ухилення від сплати податків, шляхом укладення договору поставки придбав для товариства автомобіль «Porsche Cayenne Turbo», який подарував своїй матері, таким чином здійснивши фінансові операції та правочини з грошовими коштами, одержаними злочинним шляхом, на суму майже 5,5 млн грн.             

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Полтавській області.


Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури
кількість переглядів: 1389