16.12.2021

Гуртожиток – для студентів: за позовом прокуратури підприємця зобов’язано звільнити незаконно орендовані кімнати

Господарським судом Полтавської області задоволено позов Полтавської обласної прокуратури про визнання недійсним договору оренди та повернення частини приміщення гуртожитку площею майже 40 м2 Полтавському будівельному технікуму транспортного будівництва (нині - Полтавський фаховий коледж транспортного будівництва).

Установлено, що між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Полтавській області та фізичною особою-підприємцем укладено договір оренди нерухомого майна, згідно з яким ФОП передано у користування 2 житлові кімнати, розташовані на 1 поверсі гуртожитку. Однак укладений договір порушував вимоги законодавства, оскільки господарська діяльність підприємця не пов’язана з навчально-виховним процесом – у приміщеннях надавалися стоматологічні послуги.

З метою відновлення інтересів держави прокуратура звернулася з позовом до суду.

Наразі підприємця зобов’язано звільнити і повернути нерухоме майно навчальному закладу, на балансі якого воно перебуває.

Довідково: відповідно до Закону України «Про освіту» об’єкти та майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням.

 
Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури
кількість переглядів: 2054