17.12.2018

За принципової позиції прокуратури Полтавської області скасовано чергову ухвалу суду, якою фізичним особам надано право власності на торгові кіоски, збудовані без дозвільних документів

На підставі ухвали Октябрського районного суду визнано за фізичними особами право власності на збудовані ними без дозвільних документів торгові кіоски. Втім, Полтавською міською радою вказаним особам надано право лише на розміщення тимчасових споруд.

 

Виносячи вказану ухвалу, районний суд не встановив на підставі яких документів фізичні особи здійснили будівництво МАФів, також не з’ясував чи є у них право власності або користування на земельні ділянки, на яких розміщено торгові павільйони.

 

Окрім цього, судом при винесенні рішення порушено права та інтереси інших не залучених до участі у справі осіб, а саме власника земельних ділянок – Полтавської міської ради, а також орган контролю у сфері містобудування – Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

 

З метою захисту порушених прав та інтересів держави, прокуратурою Полтавської області на ухвалу районного суду внесено апеляційну скаргу з вимогою скасувати ухвалу суду, якою фізичним особам надано право власності на торгові кіоски. Апеляційну скаргу прокуратури задоволено у повному обсязі.

 

Прокуратура Полтавської області і надалі буде принципово реагувати на порушення інтересів держави та вимог чинного законодавства України під час розгляду судами справ щодо узаконення капітальних споруд.       

 

Прес-служба

прокуратури Полтавської області

кількість переглядів: 529