19.08.2019

За апеляційної скарги прокуратури Полтавської області скасовано виправдувальний вирок стосовно чоловіка, який у підпільному цеху виготовляв та в подальшому реалізовував торгівельним закладам області фальсифікований алкоголь

Під час досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що чоловік 1988 року народження, в орендованому приміщенні обладнав підпільний цех з виготовлення алкогольних напоїв. 

 

Так, не маючи відповідних ліцензій зловмисник, шляхом розбавлення етилового спирту з водою  виготовляв "продукцію". У подальшому, вказаний фальсифікат потрапляв до торгівельних закладів Полтавської області.

 

Під час санкціонованих обшуків вилучено зазначені вироби та за результатами експертизи встановлено, що етиловий спирт, який використовувався для виробу алкоголю, не відповідає вимогам ДСТУ.

 

Окрім цього,  "підприємець" придбав незаконно виготовлені марки акцизного збору, які відповідно висновку експерта, не відповідають аналогічним маркам акцизного податку, що знаходяться в офіційному обігу.

 

Прокуратурою Полтавської області скеровано до суду для розгляду по суті обвинувальний акт стосовно чоловіка за ч. 2 ст. 199 (зберігання, придбання марок акцизного збору з метою використання при продажу товарів, за попередньою змовою групою осіб), ч.ч. 1, 2 ст. 204 (незаконне придбання та зберігання з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, шляхом відкриття підпільного цеху) КК України.

 

 Вироком Октябрського районного суду м. Полтави обвинуваченого визнано невинуватим.

 

Принципово не погоджуючись із вказаним судовим рішенням прокуратурою оскаржено його до суду апеляційної інстанції. В апеляційний скарзі прокуратура наполягала на призначенні покарання обвинуваченому у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.

В ході апеляційного розгляду доводи апеляційної скарги прокуратури знайшли своє підтвердження - вирок суду першої інстанції скасований.

 

Зловмисника визнано винним та призначено покарання у виді 2 років позбавлення волі з конфіскацією половини майна, що є його власністю і конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.

 

 

Прес-служба 

прокуратури Полтавської області 

кількість переглядів: 518