21.11.2019

Завдяки заходам, вжитим Кременчуцькою місцевою прокуратурою, до бюджету повернуто більше 80 тисяч гривень

За позовом Кременчуцької місцевої прокуратури на виконання рішення Господарського суду Полтавської області фізичною особою-підприємцем до місцевого бюджету м. Горішні Плавні перераховано 83 тис. грн.  заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою.

Договір оренди земельної ділянки площею 0,0522 га для розташування магазину продовольчих товарів був укладений між Горішньоплавнівською міською радою та жінкою-підприємцем у 2007 році. Термін дії договору неодноразово продовжувався додатковими угодами. У документі сторони узгодили порядок, строки та розмір внесення орендної плати, однак ФОП неналежним чином виконувала свої договірні зобов’язання, унаслідок чого утворився борг на суму 83 тисячі гривень. З метою захисту інтересів держави Кременчуцька місцева прокуратура звернулася до суду, який задовольнив її позовні вимоги.

Таким чином, завдяки прокуратурі заборгованість з орендної плати погашена.

Довідково: згідно ст. 14 Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

 

Прес-служба прокуратури
Полтавської області
кількість переглядів: 1454