25.06.2021

Решетилівська окружна прокуратура через суд вимагає повернути навчальному закладу дві земельні ділянки загальною вартістю понад 38 млн грн

За позовом Решетилівської окружної прокуратури Господарським судом Полтавської області відкрито провадження у справі щодо визнання недійсним договору про вирощування сільськогосподарських культур та повернення закладу освіти двох земельних ділянок загальною площею 75 га вартістю понад 38 млн грн.

Прокуратурою встановлено, що у травні 2005 році між Карлівською районною державною адміністрацією та однією із загальноосвітніх шкіл для дослідних і навчальних цілей, а також ведення сільського господарства укладено договір оренди землі, який у лютому 2016 році продовжено Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області.

У січні цього року навчальним закладом із місцевим товариством укладено договір про вирощування сільськогосподарських культур. Однак вказаний документ є не договором про спільну діяльність, а прихованим договором суборенди землі, зміст якого суперечить вимогам чинного законодавства і не спрямований на реальне настання правових наслідків, що ним обумовлені. Тобто сторони підписали удаваний правочин, що стало підставою для звернення прокуратури до суду.

Довідково: відповідно до ст. 235 Цивільного кодексу України удаваним є правочин, який вчинено сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили.

 
Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури
кількість переглядів: 651