09.11.2021

За послідовної роботи правоохоронних органів Полтавщини розкрито особливо тяжкий злочин, скоєний кілька років тому

Органи Полтавської обласної прокуратури приділяють постійну увагу протидії особливо тяжким злочинам, у тому числі умисним вбивствам. Вказане питання цьогоріч стало предметом розгляду на 3 координаційних нарадах керівників правоохоронних органів області. За результатами узгоджених заходів та послідовної координаційної роботи органів прокуратури днями правоохоронцями Полтавщини розкрито умисне вбивство мешканця колишнього Гадяцького району.

За даними слідства, у січні 2018 року потерпілий не повернувся додому з роботи. У подальшому рештки його тіла знайдено спаленими у лісосмузі. За підозрою у вчиненні вбивства 5 листопада цього року затримано 24-річного жителя м. Гадяч.

Підозрюваний – «відома» особа на території колишнього Гадяцького району. За своє життя він не менше 6 разів був фігурантом у кримінальних провадженнях проти життя та здоров’я особи.

Зокрема, встановлено  його причетність до вчинення іншого злочину.

У квітні цього року підозрюваний та його знайомий силоміць вкинули мешканця Гадяча у багажне відділення автомобіля, вивезли до річки, побили, штовхнули у воду та упродовж кількох хвилин занурювали, завдаючи фізичних страждань. Потерпілому вдалося перепливти на другий берег і таким чином врятуватися. На даний час він боїться за своє життя і переховується в іншій країні.

Наразі зловмиснику повідомлено про підозру в умисному вбивстві, у незаконному позбавленні волі, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань, та умисному легкому тілесному ушкодженні, що спричинило короткочасний  розлад  здоров’я  (ч. 1 ст. 115, ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 125 КК України). За клопотанням слідчого, погодженого прокурором, слідчим суддею Октябрського районного суду Полтави йому обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без права внесення застави.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного управління Національної поліції в Полтавській області за оперативного супроводу співробітників Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

На думку слідства, потерпілими від дій підозрюваного можуть бути інші жителі колишнього Гадяцького району. У зв’язку із цим акцентуємо увагу громадськості про можливість звернення до органу досудового розслідування  (слідчого управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області за телефоном 0505155063) з відповідними заявами, що стане підставою для перевірки причетності особи до вчинення інших кримінальних правопорушень.  

 

Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 1640