Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
07.11.2022

Культурна спадщина. Прокуратура відстояла в суді інтереси територіальної громади щодо пам’ятки архітектури місцевого значення – Торговельного будинку (ФОТО)

Полтавським окружним адміністративним судом задоволено позов прокуратури в частині визнання протиправним і скасування двох рішень Комісії з розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території м. Полтава.

Йдеться про рішення вказаної комісії від 18 травня та 21 жовтня 2021 року, якими фізичній особі-підприємцю погоджено подальше розміщення пересувної тимчасової споруди біля Торговельного будинку, розташованому у Полтаві, на вул. Небесної Сотні, 9/17.

Пред’явлення позову обумовлювалося низкою порушень:

Комісією фізичній особі-підприємцю продовжено право розміщення тимчасової споруди, однак фактично воно надано вперше;

тимчасова споруда розміщується в охоронній зоні, на землях з особливим режимом використання (Торговельний будинок знаходиться в центральному історичному ареалі обласного центру);

земельна ділянка передана в користування на умовах земельного сервітуту без кадастрового номера та реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;

розміщення споруди не погоджено з Департаментом культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та Управлінням патрульної поліції в Полтавській області.

Нагадаємо, Торговельний будинок, біля якого розміщена тимчасова споруда, розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 16 липня 2021 року отримав статус щойно виявленого об’єкта історії та архітектури.

За позовом Полтавської окружної прокуратури на вказану будівлю 31 серпня цього року між органом охорони культурної спадщини (Департаментом культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради) та власником будівлі (Полтавською обласною спілкою споживчих товариств) укладено охоронний договір.   

 

Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури

 

 

кількість переглядів: 106