Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
06.01.2023

Культурна спадщина. Прокуратурою пред’явлено позови до власників земельних ділянок, на яких розташована пам’ятка археології місцевого значення IV-початку V століть (ГЕОДЕЗИЧНА ЗЙОМКА)

Диканською окружною прокуратурою до власників земельних ділянок, на яких розташована пам’ятка археології місцевого значення, пред’явлено позовні заяви про повернення вказаної землі у власність держави. Йдеться про могильник IV-початку V століть черняхівської культури, що знаходиться в селі Кантемирівка Чутівської територіальної громади.  

Упродовж 2019-2020 років Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області вказані земельні ділянки загальною площею майже 8 га передано у приватну власність фізичним особам для ведення особистого селянського господарства.

Водночас прокуратурою встановлено, що на цих ділянках знаходиться частина пам’ятки археології місцевого значення, загальною площею 1,9 га  вартістю понад 650 млн грн.  

Позови пред’явлено в інтересах держави в особі Полтавської обласної військової адміністрації. Їх розглядатиме Чутівський районний суд. 

Довідково: відповідно до інформації директора комунального закладу «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради В’ячеслава Шерстюка, пам’ятка археології – ґрунтовий могильник IV-початку V століть черняхівської культури знаходиться на північно-західній околиці села Кантемирівка (на території колишнього урочища Хозари).   

У 1924 році поселення та могильник виявлений археологом Михайлом Рудинським під час дослідження трьох курганів з глибокими похованнями та підбоями «катакомбного» типу.

У 1945 році дослідження пам’ятки продовжено археологом Іваном Ляпушкіним.

У 1948 році археологом та науковцем Євгенією Махно розкопано 10 безкурганних поховань та наземну споруду на дерев’яному каркасі, вимазаною глиною. Під стіною виявлені ліпні горшки та гончарні миски.

У квітні 1979 року рішенням виконавчого комітету Полтавської обласної ради народних депутатів затверджено межі охоронної зони могильника.

У квітні 1982 року рішенням Полтавської обласної ради народних депутатів могильник внесено до Переліку пам’яток історії та культури Полтавської області.

У травні 1983 року на вказану пам’ятку археології працівниками Полтавського обласного управління культури складено паспорт, схематичний план, акт технічного огляду та зобов’язання по її охороні.

Наразі територію могильника розорено та засіяно сільськогосподарськими культурами.

 
Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури
кількість переглядів: 341