Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
15.04.2025

Фіктивне працевлаштування водіями 10 осіб, з яких 7 не повернулися на територію України, – обвинувачують жительку Полтави

Прокурори Полтавської обласної прокуратури підтримують публічне обвинувачення стосовно жительки Полтави, якій інкримінують сприяння організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 332 КК України).

За даними слідства, влітку 2023 року жінка отримала від знайомого відомості про фізичну особу-підприємця. Діючи від імені підприємця, вона оформила  ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та спільно зі знайомим налагодила схему незаконного переправлення через кордон військовозобов’язаних чоловіків.

Підшуковував бажаючих виїхати за межі України знайомий, а жінка за місцем свого проживання на власному ноутбуці готувала накази про прийняття чоловіків на роботу до ФОП, трудові договори та вносила відомості до інформаційної системи Укртрансбезпеки «Шлях». 

У такий спосіб спільники фіктивно працевлаштували водіями 10 осіб, з яких 7 не повернулися на територію України. 

Наразі матеріали стосовно знайомого обвинуваченої виділені в окреме провадження. Йому заочно повідомлено про підозру у сприянні організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України), та оголошено у розшук.

Досудове розслідування – ГУНП в Полтавській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 
Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 182