11.11.2019

Миргородська місцева прокуратура намагається повернути у державну власність 6 земельних ділянок загальною площею понад 123 га

Житель селища Гоголеве Шишацького району в 2016 році створив фермерське господарство, а згодом уклав із Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області 6 договорів оренди земельних ділянок. Розташовані вони в адміністративних межах 3 сільських рад Диканського району. Загальна площа землі – 123,6305 га. При цьому земельні торги не проводилися.

Вивченням матеріалів Миргородська місцева прокуратура встановила, що вказаний громадянин раніше вже отримував земельні ділянки в оренду для ведення фермерського господарства, а тому використав своє право на подальше їх одержання без проведення аукціону. Тож із метою відновлення порушених інтересів держави прокуратура звернулася до Господарського суду Полтавської області з позовом про визнання недійсними та скасування наказів Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, визнання недійсними договорів оренди та повернення земельних ділянок у власність держави.

Згідно ухвали суду позовна заява прийнята до розгляду.

Довідково: відповідно до вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про фермерське господарство» громадянин може використати право на отримання земельної ділянки державної власності один раз, додатково землю можна отримувати на конкурентних засадах через участь у торгах.

 

Прес-служба прокуратури
Полтавської області
кількість переглядів: 2165