Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
24.12.2020

На Полтавщині задоволено позов прокуратури про повернення з незаконного користування землі вартістю понад 13 млн грн

Східним апеляційним господарським судом залишено в силі рішення Господарського суду Полтавської області, яким задоволено позов Кременчуцької місцевої прокуратури та зобов’язано товариство з додатковою відповідальністю «Кременчуцька птахофабрика» повернути  державі 40 га землі вартістю понад 13 млн грн.

Прокуратурою встановлено, що у 2012 році Кременчуцькою районною державною адміністрацією земельну ділянку передано птахофабриці в оренду на підставі укладеного договору. Незважаючи, що строк його дії закінчився у 2017 році, товариство не повернуло землю власнику, продовжуючи використовувати її для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.  

Реагуючи на порушення, прокуратура звернулася з позовом до суду в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та відстояла свою позицію як у першій, так і в апеляційній інстанціях.

Примітка: відповідно до Закону України «Про оренду землі» оренда землі – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Договір оренди землі припиняється в разі закінчення строку, на який його було укладено.


Пресслужба Полтавської

обласної прокуратури
 
кількість переглядів: 1736