28.09.2022

Культурна спадщина. З метою зобов’язання укласти охоронний договір прокуратурою пред’явлено позов до власників пам’ятки архітектури місцевого значення – Особняк підрядника Бахмацького (ФОТО)

Продовжуючи послідовну роботу щодо збереження культурної спадщини, Полтавською обласною прокуратурою до власників пам’ятки архітектури місцевого значення – Особняк підрядника Бахмацького пред’явлено позовну заяву про зобов’язання укласти охоронний договір на вказану будівлю, розташовану у Полтаві, на вул. Пилипа Орлика, 15.

У січні 1992 року рішенням Полтавської міської ради народних депутатів приміщенню надано статус пам’ятки історії та архітектури місцевого значення.

У липні 2021 року розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації будинок внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини, як щойно виявлений об’єкт історії та архітектури – житловий будинок у мавританському стилі (Особняк підрядника Бахмацького). Це єдиний будинок у Полтаві, збудований у такому стилі.

Позов пред’явлено в інтересах держави в особі Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради. Його розглядатиме Полтавський окружний адміністративний суд.

Укладення охоронного договору унеможливить використання території пам’ятки для нового будівництва та інших господарських потреб, що можуть зашкодити пам'ятці, також надасть змогу утримувати її в належному стані у спосіб, що потребує якнайменших змін та забезпечує збереження автентичності, просторової композиції тощо.

Нагадаємо, нещодавно Полтавською обласною прокуратурою пред’явлено аналогічний позов до власників пам’ятки архітектури місцевого значення – Торговий дім, розташований у Полтаві, на вул. Котляревського, 19/10.

 
Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури
кількість переглядів: 567