Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
07.02.2024

Зловживання службовим становищем на закупівлі продуктів та устаткування в їдальні закладів освіти – судитимуть ексочільницю полтавського комунального підприємства

Полтавська обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно колишньої очільниці комунального підприємства Полтавської міської ради за зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

За даними слідства, у 2021 році жінка, перебуваючи на посаді, відповідала за організацію і забезпечення харчування у закладах освіти Полтавської територіальної громади, а також за організацію закупівлі устаткування в їдальні вказаних закладів.

Сформувавши тендерну документацію із завищеною вартістю на продукти харчування, вона розмістила тендер на вебпорталі Уповноваженого органу із закупівель, а за результатами торгів визнала переможцем приватне товариство.   

У подальшому очільниця уклала з товариством договір про закупівлю товарів за умовами тендеру, згодом підписала додаткові угоди, якими зменшила обсяг закупівлі.  

Також при закупівлі машин для обробки продуктів харчування, електричних побутових приладів та холодильного обладнання вона сформувала тендерну документацію із завищеною вартістю та розмістила чотири тендери на вищезгаданому вебпорталі, а за результатами торгів визнала переможцем одне приватне товариство з найвищими ціновими пропозиціями.  

У подальшому очільниця уклала з товариством договори про закупівлю товарів за умовами тендерів та підписала додаткову угоду, якою зменшила обсяг закупівлі за одним договором. 

Як наслідок, комунальне підприємство зазнало збитків на загальну суму понад 2 млн 200 тис. грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося ТУ БЕБ у Полтавській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 
Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 1149