Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
04.07.2024

Забезпечення інтересів дітей – у прокуратурі відбулося засідання міжвідомчої робочої групи щодо реалізації пілотного проєкту з імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини (ФОТО)

Із 1 червня цього року на Полтавщині реалізується пілотний проєкт з імплементації у практичну діяльність міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини.

Нагадаємо, організацію впровадження та ефективність роботи проєкту  керівники правоохоронних та державних органів області обговорили на нараді, яка відбулася в Полтавській обласній прокуратурі 7 червня  https://pol.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=362470&fp=20 

У середу, 3 липня, під головуванням заступника керівника Полтавської обласної прокуратури Іллі Титарчука відбулося засідання міжвідомчої робочої групи.

Прокурори, поліцейські, представники правничої допомоги, пробації, департаментів охорони здоров’я, освіти і науки, служби у справах дітей, центру соціальних служб Полтавської ОВА окреслили питання, які потребуватимуть спільного вирішення з метою забезпечення інтересів дитини. Адже через свій вік, особливості психологічного розвитку та відсутність життєвого досвіду діти не можуть повною мірою захистити себе від посягань з боку інших осіб, усвідомити наслідки своїх вчинків, у зв’язку із чим потребують підвищеної уваги, піклування, соціальної та психологічної допомоги і підтримки.

На заході наголошувалося, що упродовж І півріччя 2024 року  на Полтавщині від кримінальних правопорушень потерпіло 174 дитини, з яких  95 – неповнолітні та 79 – малолітні. Окрім цього, 20 дітей скоїли  правопорушення.

Отже, лише за 6 місяців нинішнього року до кримінального процесу та спілкування з правоохоронцями було залучено майже 200 дітей різного віку.

У роботі міжвідомчої робочої групи взяли участь заступник начальника – начальник слідчого управління ГУНП в Полтавській області Сергій Рекун, начальник філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області Станіслав Левченко, завідувач Полтавського сектору безоплатної правничої допомоги Юрій Ночовний, головний судовий експерт Полтавського НДЕКЦ МВС України Ірина Редчук, заступник начальника ДУ «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)» Андрій Єгоров, заступник начальника ДУ «Кременчуцька виховна колонія» Олена Удовицька, а також керівники профільних підрозділів ПОВА, органів поліції та обласної прокуратури.

Довідково: пілотний проєкт запроваджено Офісом Генерального прокурора, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством юстиції України та Міністерством соціальної політики України.

В основу проєкту покладено Дитиноцентризм, коли всі етапи кримінального провадження будуються навколо неповнолітнього, з урахуванням його інтересів, права на захист і допомогу.  

Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 246