11.10.2018

Прокуратурою Полтавської області виявлено та вжито законних заходів стосовно чоловіка, який у психіатричній лікарні уникав обраний судом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до вступу в силу вироку про його засудження до 5,5 років тюрми

Вироком Лубенського міськрайонного суду від 19.02.2018 вказаного чоловіка визнано винним у спричиненні тяжкого тілесного ушкодження (ударом вибив око потерпілому, який став інвалідом) та засуджено до покарання у виді 5 років 6 місяців позбавлення волі.

 

Після судових дебатів підсудний не прийшов на проголошення вироку та за обставин, які наразі з’ясовуються, у день проголошення вироку опинився на стаціонарному лікуванні у психіатричній лікарні.

 

Судом до набрання законної сили вироку суду чоловіку обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з моменту затримання.

 

Як встановлено у ході перевірки, підсудний, що не має явних ознак психічного розладу, уникаючи участі в суді апеляційної інстанції, під безоплатною цілодобовою охороною органів поліції, без затримання, відпочивав один у палаті, розрахованій на 7 хворих. При цьому вільно користувався як телефоном, так і іншими забороненими для утримуваних осіб речами.

 

Лише за належного реагування прокуратури вказану особу затримано та направлено до місць попереднього ув’язнення відповідно до визначеного судом запобіжного заходу.

 

За даним фактом прокуратурою розпочато кримінальні провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 3 ст. 382 (невиконання судового рішення) Кримінального кодексу України.

 

Досудове розслідування триває.

 

Прес-служба

прокуратури Полтавської області

кількість переглядів: 2077