28.11.2018

Прокуратура Полтавської області оскаржує рішення нотаріуса, яким протиправно зареєстровано право приватної власності за акціонерним товариством на майновий комплекс Кременчуцького комбінату хлібопродуктів загальною площею понад 20 000 м², вартістю понад 3 млн грн

Установлено, що приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу зареєстровано право приватної власності на майновий комплекс Кременчуцького комбінату хлібопродуктів за акціонерним товариством.

Вказане рішення нотаріус прийняв всупереч вимогам законодавства, оскільки Кременчуцький комбінат хлібопродуктів не підлягає приватизації  і відсутній у переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані.

Водночас, зміна правового режиму державного майна може бути здійснена лише в процесі приватизації, проведеної відповідно до положень законодавства за відповідним рішенням власника майна, в даному випадку Кабінету Міністрів України, який такого волевиявлення не здійснював.

Відтак, з державної власності протиправно вибув цілісний майновий комплекс загальною площею понад 20 000 м², вартістю понад 3 млн грн.

З метою поновлення порушених інтересів держави прокуратурою Полтавської області подано позов до  суду про визнання незаконними та скасування рішення приватного нотаріуса про державну реєстрацію права приватної власності, запису про приватну власність, визнання права власності за державою. 

 

Прес-служба

прокуратури Полтавської області

кількість переглядів: 2721