12.08.2019

Прокуратура Полтавської області звернулась з позовом щодо повернення державі майже 200 га землі, яка незаконно надана фермеру без проведення обов'язкової процедури земельних торгів

У ході здійснення представницьких повноважень прокуратурою встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області передано громадянину в оренду для ведення фермерського господарства 7 земельних ділянок загальною площею майже 200 га, розташованих за межами Деревківської сільської ради Котелевського району.

 

У подальшому, на підставі вищевказаних наказів між ГУ Держгеокадастру у Полтавській області та громадянином укладено  договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.    

 

Поряд із цим прокуратурою встановлено, що вказані накази прийнято, а договори оренди землі укладено із порушенням Земельного кодексу України та Закону України «Про фермерське господарство», а тому вони є незаконними, підлягають скасуванню та, відповідно, визнанню недійсними. 

 

Так, вказаний громадянин вже є засновником фермерського господарства і орендує земельні ділянки в іншій області, а тому додаткові землі, відповідно до вимог чинного законодавства,  він міг отримати лише через проведення обов'язкової процедури земельних торгів. 

 

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура звернулась до суду з позовними вимогами визнати незаконними та скасувати накази та договори оренди землі.

 

 

Прес-служба

прокуратури Полтавської області

 

кількість переглядів: 390