31.05.2021

На Полтавщині завдяки прокуратурі територіальна громада отримала у власність будинок культури (ФОТО)

Миргородською окружною прокуратурою забезпечено виконання рішення Великобагачанського районного суду про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність. Йдеться про будинок культури площею понад 1800 кв. м вартістю майже 10,5 млн грн, розташований у с. Остап’є, на території Решетилівської міської територіальної громади.

Прокуратурою встановлено, що у 2018 році посадовими особами Остап’ївської сільської ради вказаний будинок взято на облік як безхазяйне майно, однак не вжито заходів для реєстрації об’єкта нерухомості. 

Реагуючи на порушення, прокуратура звернулася до суду із заявою, яку в березні цього року судом задоволено.  

Наразі право комунальної власності на будинок культури зареєстровано за Решетилівською міською територіальною громадою, що є завершальною стадією судового провадження.

Таким чином, завдяки прокуратурі безхазяйна річ отримала власника.

Довідково: відповідно до ст. 335 Цивільного кодексу України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.


Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури
кількість переглядів: 773