Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
04.08.2021

Колишнього поліцейського, який кинув у жінку гранату, засуджено до 10 років та позбавлено спеціального звання

Полтавською обласною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення стосовно колишнього помічника чергового чергової частини  ізолятора тимчасового тримання № 4 Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

У суді прокурором доведено, що 28 квітня 2019 року, ввечері, в смт Опішня експоліцейський, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, від’єднав кільце із чекою від важеля ручної осколкової гранати «Ф-1» і кинув її в бік жінки, яка стояла біля воріт подвір’я сватів, до яких приїхала. Унаслідок таких дій потерпіла отримала тяжкі тілесні ушкодження та була госпіталізована в лікарню.

У подальшому під час обшуків у домоволодінні поліцейського останній добровільно видав правоохоронцям поліетиленовий пакет із 30 набоями калібру 5,45 мм.

За висновками судової вибухо-технічної та судово-балістичної експертиз, граната та патрони відносяться до категорії бойових припасів.             

Полтавським районним судом чоловіка визнано винним у закінченому замаху на умисне вбивство, вчиненому способом, небезпечним для життя багатьох осіб, із хуліганських мотивів, не доведеного до кінця з причин, що не залежали від його волі, а також у придбанні, зберіганні та носінні бойових припасів без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 15, п. п. 5, 7 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України) та засуджено до 10 років позбавлення волі.

Також відповідно до ст. 54 КК України підсудного позбавлено спеціального звання – сержанта поліції, оскільки його поведінка є недопустимою та ганьбить органи Національної поліції.

До набрання вироком законної сили колишній правоохоронець перебуватиме під вартою.     

 
Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури
кількість переглядів: 3413