Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
15.07.2022

Послідовна робота з охорони культурної спадщини. Прокуратура відстоює в суді інтереси територіальної громади щодо пам’ятки архітектури місцевого значення – Торговельного будинку (ФОТО)

У Полтавському окружному адміністративному суді триває розгляд позову, пред’явленого Полтавською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Полтавської територіальної громади до Комісії з розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території м. Полтава, виконавчого комітету Полтавської міської ради, а також Управління з питань містобудування та архітектури виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Серед позовних вимог – визнання протиправним і скасування двох рішень вказаної Комісії, якими фізичній особі-підприємцю погоджено подальше розміщення пересувної тимчасової споруди біля Торговельного будинку, розташованому у Полтаві, на вул. Небесної Сотні, а також паспорту прив’язки тимчасової споруди.  

Прокуратурою встановлено:

ФОП продовжено право розміщення тимчасової споруди, яке фактично надано вперше, при цьому, підприємець зареєстрував свою діяльність за день до засідання Комісії,

тимчасова споруда розміщується в охоронній зоні, на землях з особливим режимом використання (Торговельний будинок знаходиться в центральному історичному ареалі обласного центру),

земельна ділянка передана в користування на умовах земельного сервітуту без кадастрового номера та реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно,

розміщення споруди не погоджено з Управлінням патрульної поліції в Полтавській області та Департаментом культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, нещодавно Полтавським окружним адміністративним судом задоволено позов Полтавської окружної прокуратури, пред’явлений в інтересах держави в особі Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради до Полтавської обласної спілки споживчих товариств.

Рішенням суду спілку зобов’язано укласти з департаментом охоронний договір на щойно виявлений об’єкт історії та архітектури місцевого    значення – Торгівельний будинок.  

Укладення охоронного договору унеможливить використання території пам’ятки для нового будівництва та інших господарських потреб, що можуть  зашкодити  пам'ятці, також надасть змогу утримувати її в належному стані у спосіб, що потребує якнайменших змін та забезпечує збереження  автентичності, просторової композиції тощо.

Детальніше –  https://pol.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=314867&fp=30

 

Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 1035