06.09.2022

Охорона культурної спадщини. На виконання судового рішення про задоволення позову прокуратури укладено охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення – Торгівельний будинок (ФОТО)

Полтавським окружним адміністративним судом задоволено позов Полтавської окружної прокуратури, пред’явлений в інтересах держави в особі Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради до Полтавської обласної спілки споживчих товариств.

Нагадаємо, рішенням суду спілку зобов’язано укласти з департаментом охоронний договір на щойно виявлений об’єкт історії та архітектури місцевого    значення – Торгівельний будинок, розташований у Полтаві, на вул. Небесної Сотні, 9/17.  

Наразі вказане рішення виконано – 31 серпня цього року між Департаментом культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради і  Полтавською обласною спілкою споживчих товариств укладено охоронний договір, що покладає певні обов’язки на власника об’єкта культурної спадщини.  

Довідково: відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати пам'ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до вказаного Закону та охоронного договору.

В охоронному договорі зазначаються особливості режиму використання пам'ятки, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, робіт з упорядження її території та інших пам'яткоохоронних заходів.

 

Пресслужба Полтавської
обласної прокуратури
кількість переглядів: 549